26 stycznia 2022

Premiera filmu „8 rzeczy, których nie wiecie o facetach" – w kinach już od 28 stycznia

W Warszawie odbyła się uroczysta premiera filmu „8 rzeczy, których nie wiecie o facetach” w reżyserii Sylwestra Jakimowa, z udziałem twórców i zaproszonych gości.

W wydarzeniu udział wzięli m.in. Alicja Bachleda Curuś, Mikołaj Roznerski, Maciej Zakościelny, Piotr Głowacki i Katarzyna Skrzynecka. Film na ekranach kin w całej Polsce już od 28 stycznia.

O czym opowiada film „8 rzeczy, których nie wiecie o facetach” – kontynuacja komediowego hitu z 2016 roku?

Co nastąpiło po przysłowiowym „żyli długo i szczęśliwie”? W kolejnej odsłonie komedii o męskich „słabościach” Ricky (Zbigniew Zamachowski) walczy z twórczym kryzysem, Jarosław (Piotr Głowacki) z atakami paniki, Filip (Paweł Domagała) szaleje na giełdzie, Stefan (Leszek Lichota) próbuje zapanować nad złością, a Kordian (Maciej Zakościelny) poskładać złamane serce.

Tylko Tomek (Mikołaj Roznerski), jako jedyny z przyjaciół, nadal odważnie spełnia marzenia. I w końcu wpada przez to w kłopoty. W wir szaleństw facetów, poza znanymi z poprzedniej części Basią (Alicja Bachleda Curuś) i Zosią (Joanna Jarmołowicz), wciągnięta zostanie również zupełnie nowa bohaterka – tajemnicza Pestka (Karolina Bruchnicka). 

Pierwszą część serii, „7 rzeczy, których nie wiecie o facetach”, obejrzało w kinie 1,1 mln widzów, podczas pierwszej emisji telewizyjnej – 3,2 mln. Produkcja królowała również w serwisach VOD i na platformach streamingowych w Polsce.  

„8 rzeczy, których nie wiecie o facetach” wyreżyserował Sylwester Jakimow. Za scenariusz odpowiadali Alina PuchałaAdam Musielski i inni.

Komedia to produkcja MTL Maxfilm. Film został dofinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. 

Fot/ NEXTFILM