25 kwietnia 2022

„Sekret Madeleine Collins” w kinach od 17 czerwca

17 czerwca trafi do kin utkany z hitchcockowskich motywów thriller „Sekret Madeleine Collins”, z Virginie Efirą w roli głównej.

Film – swoją mistrzowsko rozwijającą się i zaskakującą niespodziewanymi zwrotami historią – zachwycił widzów i krytyków festiwalu w Wenecji.

Film opowiada o Judith, która prowadzi tajemnicze, podwójne życie. W Szwajcarii mieszka z Abdelem, z którym wychowuje małą córeczkę; we Francji jest związana z Melvilem, z którym ma dwóch starszych synów.

Dwa różne światy, które Judith zbudowała na tajemnicach, kłamstwach i ciągłych podróżach, powoli wymykają się spod kontroli.

Ta misterna układanka, w której nawet na pytanie o imię nie ma prostej odpowiedzi, zaczyna się sypać. Ale Judith, nie zważając na nic, decyduje się dalej brnąć w tę niebezpieczną grę. Do czego jest w stanie się posunąć, żeby zachować dwa odrębne życia…(?)

Poprowadzony z wyczuciem i pełen suspensu, jak filmy Hitchcocka i Ozona, intrygujący i inteligentnie skonstruowany thriller psychologiczny. – Screendaily.
 

Fot/BestFilm

_______________________