19 maja 2022

„Infinite Storm” w reż. Małgorzaty Szumowskiej w 6 miastach w ramach cyklu Spotkania Filozoficzne

25 maja (środa), o godz. 19:00 w warszawskim Kinie Muranów odbędzie się Spotkanie Filozoficzne, w ramach którego pokazany zostanie film „Infinite Storm” w reżyserii Małgorzaty Szumowskiej.

SPOTKANIA FILOZOFICZNE to cykl comiesięcznych spotkań, z których każde składa się z projekcji filmu z repertuaru Gutek Film oraz rozmowy z publicznością na temat bezpośrednio zainspirowany filmem.

Spotkania Filozoficzne w pozostałych miastach odbędą się w dniach 24-26 maja:

KATOWICE: 24 maja (wtorek) o godz. 19:00 w Kinie Światowid

Rozmowę po filmie poprowadzi dr Michał Piróg z Instytutu Filozofii Uniwersytetu Śląskiego.

KRAKÓW: 24 maja (wtorek) o godz. 18:00 w Kinie Pod Baranami

Spotkanie wokół filmu poprowadzi mgr Anna Piskorska – filmoznawczyni, absolwentka studiów międzywydziałowych (filozofia, religioznawstwo, kulturoznawstwo) i doktorantka w Instytucie Sztuk Audiowizualnych UJ. Prowadzi autorskie kursy na Wydziale Filozoficznym Uniwersytetu Jagiellońskiego.

POZNAŃ: 25 maja (środa) o godz. 20:00 w Kinie Muza

Spotkanie po projekcji poprowadzi dr Andrzej Marzec – filozof, krytyk filmowy, doktor nauk humanistycznych, adiunkt w Instytucie Filozofii UAM w Poznaniu, redaktor „Czasu Kultury”.

TORUŃ: 25 maja (środa) o godz. 18:00 w Kinie Centrum

Po seansie odbędzie się dyskusja z udziałem dr hab. Krzysztofa Abriszewskiego z Instytutu Nauk o Kulturze UMK.

ŁÓDŹ: 26 maja (czwartek) o godz. 18:00 w Kinie Charlie

Spotkanie po seansie poprowadzi Katarzyna de Lazari-Radek, polska filozofka i etyczka, absolwentka Filologii Angielskiej i Filozofii na Uniwersytecie Łódzkim, adiunkt Instytutu Filozofii Uniwersytetu Łódzkiego. Najbardziej znana przez swój wkład w filozofię utylitarystyczną we współpracy z australijskim filozofem Peterem Singerem. Prywatnie zapalona biegaczka i ogrodniczka.

„Infinite Storm”, pierwszy amerykański film Małgorzaty Szumowskiej, to zapierająca dech w piersiach i mrożąca krew w żyłach wyprawa w jedno z najbardziej niebezpiecznych górskich pasm świata, gdzie porywy wiatru sięgają 300 km na godzinę, a pogoda zmienia się nieustannie.

To również opowieść o innych żywiołach: stracie, ryzyku i odwadze, która pozwala wyjść cało z najgorszej życiowej nawałnicy.

Główną rolę w inspirowanym prawdziwą historią thrillerze zagrała hollywoodzka gwiazda Naomi Watts („Niemożliwe”, „Birdman”, „Mulholland Drive”), w idealnych proporcjach łącząc kruchość z niezłomnością.

„Infinite Storm” z fantastycznymi zdjęciami Michała Englerta, to kolejny wspólny projekt tego reżysersko-operatorskiego duetu, mającego na koncie m.in. „Śniegu już nigdy nie będzie” i „Ciało”.

Ich najnowszy film, eksplorujący sytuację kryzysu, ale i relacje człowieka z naturą, porównywany bywa do takich opowieści o odwadze i nadziei, jak „Zjawa” czy „Grawitacja”.

Fot/GutekFilm

_______________________-