27 maja 2022

„Ennio” – premierowy pokaz na festiwalu Grand Prix Komeda

Już w najbliższy poniedziałek, 30 maja, o godzinie 20:00 podczas festiwalu Grand Prix Komeda w Ostrowie Wielkopolskim odbędzie się premierowy pokaz filmu „Ennio” w reżyserii Giuseppe Tornatore.

Łukasz Maciejewski, Dyrektor artystyczny festiwalu: Nie ma kina bez Ennia Morricone. Ten Dąb Bartek światowej muzyki filmowej stworzył dziesiątki partytur, z których co najmniej kilkadziesiąt przeszło do historii. A Giuseppe Tornatore nakręcił o Morricone piękny film (…)

Ponad 500 filmów wybrzmiałoby inaczej, gdyby nie on. Ennio Morricone to nie tylko jeden z najbardziej płodnych kompozytorów muzyki filmowej w historii, ale również uwielbiana przez międzynarodową publiczność legenda kina, której twórczość została dwukrotnie nagrodzona Oscarem.

„Ennio” jest żywiołowym portretem geniusza, nakreślonym przez wiernego przyjaciela i znakomitego reżysera. Giuseppe Tornatore zaprasza nas w wyjątkowo osobistą podróż po prywatnym i artystycznym życiu wspaniałego kompozytora.

Towarzyszą nam w niej wspominający go artyści i reżyserzy, tacy jak Bernardo Bertolucci, Clint Eastwood, Bruce Springsteen, Quentin Tarantino, John Williams czy Wong Kar Wai, ale przede wszystkim wtóruje nam niezapomniana filmowa muzyka Mistrza. W końcu, historia jego życia to historia kina.

„Ennio” to prezent dla fanów utworów Morriconego i wszystkich produkcji, do których stworzył niepowtarzalną muzykę.

Organizatorem 11. Grand Prix Komeda. Festiwalu Filmowego im. Krzysztofa Komedy w Ostrowie Wielkopolskim jest Ostrowskie Centrum Kultury.

Informacje o festiwalu można znaleźć na: www.grandprixkomeda.pl oraz FB/GrandPrixKomeda.

Fot/BestFilm

______________________