19 sierpnia 2022

CAMERA WORK prezentuje wirtualną wystawę »The Rolling Stones«

Wystawa »The Rolling Stones« jest prezentowana z okazji trasy koncertowej STONES SIXTY 2022 EUROPEAN TOUR.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

W wirtualnej Galerii CAMERA WORK w Berlinie od 07 lipca do 08 września 2022 roku można obejrzeć obszerną wystawę w ramach obchodów trasy »Sixty« legendarnego zespołu – The Rolling Stones.

Wystawa Rolling Stones zawiera ponad 30 renomowanych fotografii zespołu, który od około 60 lat współpracuje z kilkoma najważniejszymi artystami fotografii. Prace dają wgląd w synergię między zespołem a fotografem pokazując ich wzajemną twórczość artystyczną.

Oprócz scenicznej fotografii koncertowej czy klasycznej estetyki portretowej nieżyjącego już Patricka Demarcheliera, na wystawie prezentowane są także współczesne fotografie Bryana Adamsa oraz światowej sławy inscenizacje Mick Jagger – Alberta Watsona.

Artyści tacy jak Sante D’Orazio, Arthur Elgort, Gered Mankowitz, Terry O’Neill, Rankin, Herb Ritts czy Jerry Schatzberg wizualizują historię The Rolling Stones – zespołu, którego rozwój stał się częścią zbiorowej pamięci.

Trasa koncertowa z okazji 60-lecia zespołu zakończyła się dodatkowym koncertem w Waldbühne w Berlinie, co jest znaczące w historii zespołu. To tutaj niesławny występ zespołu, który powstał zaledwie trzy lata wcześniej, odbył się we wrześniu 1965 roku, udokumentowany przez Thomasa Billhardta.

Waldbühne, zburzony przez fanów po koncercie, jeszcze bardziej podkreślił reputację zespołu jako „buntowniczego” . Fotografia Thomasa Billhardta przedstawiająca wschodzące gwiazdy »Street FightZng Men« jest częścią wystawy.

Zespół The Rolling Stones to już legenda. Został założony w 1962 roku w Londynie i przeszedł do historii jako jeden z największych rockowych zespołów na świecie. Swój pierwszy koncert w Polsce zespół zagrał w 1967 roku w Sali Kongresowej w Warszawie.

Foto/ CAMERA WORK

_______________________