22 sierpnia 2022

„Animal” z Grand Prix 5. BNP Paribas Green Film Festival

Podczas niedzielnej Gali finałowej 5. BNP Paribas Green Film Festival, Grand Prix festiwalu otrzymał film „Animal” w reżyserii Cyrila Diona.

Reżyser połączył się z widzami wirtualnie, a nagrodę w imieniu reżysera i Best Filmu (dystrybutora filmu) odebrały Joanna Kamola i Barbara Rogala.

BNP Paribas Green Film Festival to unikatowe w skali Polski wydarzenie, które łączy ze sobą wysoki poziom artystyczny filmów, sztukę i edukację ekologiczną. Wydarzenia festiwalowe są dostępne zarówno plenerowych kinach stacjonarnych jak i w internecie, w social-mediach oraz na platformie VOD.

„Animal” światową premierę miał podczas MFF w Cannes w 2021 roku, w sekcji Kino dla Klimatu.

W obliczu zagrożenia, które naukowcy określają jako „szóste masowe wymieranie” – w ciągu ostatnich 40 lat zniknęło 60% żyjących na Ziemi kręgowców oraz 80% europejskich owadów latających.

Młodzi aktywiści – Bella i Vipulan zabierają nas w podróż po całym świecie, aby pomóc nam zrozumieć, dlaczego zwierzęta giną i co możemy zrobić, żeby odwrócić tę śmiertelną tendencję.

Nasi bohaterowie wyruszają w podróż, aby spotkać się z niesamowitymi ludźmi, którzy podejmują konkretne działania w celu ochrony lub przywrócenia gatunków zwierząt.

Będą przyglądali się wielu inspirującym inicjatywom, począwszy od działań lokalnych, aż po ambitne projekty na dużą skalę.

Fot/ BestFilm

________________________