To pełna uroku, romantyczna opowieść o spotkaniu Maksa – wiecznego „Piotrusia Pana” i przebojowej Julii. W rolach głównych Agnieszka Grochowska i Michał Czernecki. „Skołowani” to debiut reżyserski Jana Macierewicza. Premiera filmu planowana jest na 2023 rok.
O czym jest film?
Maks to niepoprawny kobieciarz, a zarazem notoryczny kłamca. Gdy Anna, młoda i atrakcyjna kobieta, bierze go za niepełnosprawnego, Maks brnie w kłamstwo, licząc na kolejny łatwy podryw.
Anna ma jednak inny plan – przedstawia go swojej starszej siostrze, Julii, która porusza się na wózku.
Niespodziewanie, cynicznie nastawionego do świata Maksa i pełną energii Julię zaczyna łączyć coś więcej, ale… kłamstwo jako fundament relacji? Czy ta miłość ma szansę?
W roli Maksa i Julii zobaczymy Michała Czerneckiego i Agnieszkę Grochowską. W pozostałych rolach występują m.in.: Marianna Zydek, Marcin Perchuć, Bartłomiej Kotschedoff, Gabriela Muskała, Jerzy Bończak, Maria Pakulnis i Mikołaj Grabowski.
– Po pierwsze, trzeba zadać sobie pytanie: czy skoro film „Tout le monde debout” [tytuł oryginału] już powstał i odniósł sukces, warto robić jego adaptację? – mówi reżyser filmu, Jan Macierewicz.
– Zdecydowanie tak! Ten film nie jest tylko komedią romantyczną. Oprócz inteligentnego humoru, widzę w tym filmie drugie, edukacyjno-społeczne dno. Wraz z operatorem, Michałem Pukowcem, chcemy w atrakcyjny sposób opowiedzieć o ludzkich relacjach, o miłości, ale i trudnych czasem wyborach.
Patronat społeczny nad filmem objęła Fundacja Avalon, która działa na rzecz osób z niepełnosprawnością i chorych, będąc organizacją pozarządową non-profit i posiadając status Organizacji Pożytku Publicznego.
– Fundacja Avalon od 15 lat wspiera osoby z niepełnosprawnościami i przewlekle chore, by mogły być aktywne w każdej sferze życia – na co dzień wspieramy finansowo, rehabilitujemy i prowadzimy szereg programów społecznych i edukacyjnych.
Aktywnie też walczymy o zmianę wizerunku osób z niepełnosprawnościami w polskim społeczeństwie poprzez chociażby promocję sportu w ekstremalnej formie czy wyłączając tabu na temat seksualności i rodzicielstwa.
Dlatego cieszy nas, że producenci filmu zwrócili się do nas z prośbą o patronat społeczny. Niepełnosprawność obarczona jest wieloma stereotypami, które zazwyczaj wynikają z niewiedzy czy braku kontaktu.
Wierzymy, że film „Skołowani” poprzez śmiech i inteligentny humor to kolejny krok na drodze do normalizacji postrzegania niepełnosprawności w naszym kraju. Z niecierpliwością czekamy na premierę!
– Oświadczyła Helena Szczuka – kierownik działu Komunikacji i Promocji Fundacji Avalon.
Producentem filmu jest ATM Grupa. Za dystrybucję odpowiada NEXT FILM.
Fot;NextFilm
_______________________