30 sierpnia 2022

„L’Immensità” z Penelope Cruz – pierwszy klip

Na portalu The Playlist pojawił się pierwszy klip zapowiadający film „L’Immensità” z laureatką Oscara Penelope Cruz w roli głównej, w reżyserii wielokrotnie nagradzanego Emanuele Crialese.

„L’Immensità” znalazła się w konkursie głównym tegorocznego 79. MFF w Wenecji.

„L’Immensità” to prowokujący obraz rodziny z lat siedemdziesiątych w czasie ważnych zmian kulturowych i społecznych rozgrywających się w blasku rzymskiego splendoru.

Młoda rodzina Borghetti właśnie wprowadziła się do jednego z nowo wybudowanych bloków mieszkalnych. Przeprowadzka ma wymiar słodko-gorzki. Chociaż rozpościerający się z najwyższego piętra widok na Rzym jest olśniewający, członkowie rodziny nie są sobie tak bliscy jak kiedyś.

Clara i Felice nie są już zakochani, ale nie potrafią się rozstać. Dla Clary jej wyjątkowa relacja z trójką dzieci staje się ucieczką przed samotnością.

Najstarsza córka, Adriana korzysta z tego, że nikt w sąsiedztwie jej nie zna i zaczyna udawać przed innymi dziećmi, że jest chłopcem. Prowadzi to rodzinę do krytycznego punktu.

Penelope Cruz rewelacyjnie wcieliła się w rolę matki-marzycielki, w historii o dojrzewaniu niezależnie od wieku, która wzbudza emocje i osobiście angażuje widza.

Fot/BestFilm

_____________________________