26 września 2022

MADS MIKKELSEN NA PLANIE FILMU THE BASTARD - PIERWSZE ZDJĘCIA

Duńskie studio produkcyjne Zentropa opublikowało pełną obsadę nowego epickiego dramatu kostiumowego w reżyserii cieszącego się międzynarodowym uznaniem reżysera Nikolaja Arcela pt. THE BASTARD (wcześniejszy tytuł roboczy: KING’S LAND).

Równocześnie udostępniono pierwsze zdjęcia z planu.
Poza Madsem Mikkelsenem i Amandą Collin, którzy grają główne role w filmie wystąpią również m. in. Simon Bennebjerg, Gustav Lindh, Kristine Kujath Thorp, Magnus Krepper oraz Morten Hee Andersen.

Wcześniej, podczas Festiwalu w Cannes, ogłoszono, że światowej sławy aktor Mads Mikkelsen (FANTASTYCZNE ZWIERZĘTA: TAJEMNICE DUMBLEDORA, 2022, NA RAUSZU 2020) oraz utalentowana aktorka Amanda Collin (WYCHOWANE PRZEZ WILKI 2020-22) wystąpią w rolach zubożałego Kapitana Ludviga Kahlena oraz pełnej życia Ann Barbary, a dziś możemy z przyjemnością ogłosić pozostałych członków obsady.

U boku Mikkelsena i Collin zagrają młode talenty kina skandynawskiego. Do obsady dołączyła grupa utalentowanych młodych artystów takich jak Simon Bennebjerg (BORGEN, 2022; THE PACT, 2021), który wcieli się w postać Frederika de Schinkel, lokalnego właściciela ziemskiego i arcywroga postaci granej przez Madsa Mikkelsena, czyli Ludviga Kahlena.

Utalentowana norweska aktorka Kristine Kujath Thorp zagra kuzynkę Frederika de Schinkel, Edel Helene, uwikłaną w morderczą walkę o władzę i miłość, którą toczą Shinkel i Kahlen. Kujath Thorp znana jest z komediodramatu NINJABABY (2021), który zdobył nagrody w Berlinie oraz na SXSW, a ostatnio można było ją podziwiać w pokazywanym w oficjalnej selekcji w Cannes filmie SICK OF MYSELF (2022) oraz w pokazywanym w oficjalnej selekcji w San Sebastian THE GREAT SILENCE (2022).

W filmie wystąpi również zdobywca nagrody dla obiecującego młodego aktora na EFP 2021 Gustav Lindh (JEŹDŹCY SPRAWIEDLIWOŚCI 2021, KRÓLOWA KIER, 2019), którego zobaczymy jako nieoczywistego sprzymierzeńca Kahlen’a – pastora Antona Eklunda.

Film, uznaje się za jedną z największych produkcji Zentropy ostatnich lat (budżet 8 milionów euro). Scenariusz filmu Arcel napisał wspólnie z innym uznanym duńskim scenarzystą i reżyserem Andersem Thomasem Jensenem (JEŹDŹCY SPRAWIEDLIWOŚCI, 2020) na podstawie duńskiego bestsellera pt. „Kaptajnen og Ann Barbara” z 2020 roku. Producentem filmu jest Louise Vesth z Zentropa Entertainments.

Adaptacja Arcela to porywający dramat o podboju duńskich wrzosowisk.

To film o niepoddającej się człowiekowi naturze, wielkich marzeniach i jeszcze większym poświęceniu. O zemście, dyscyplinie, miłości i stracie. To historia o dumnym i niepoddającym się przeciwnościom mężczyźnie oraz o kobiecie, która zostaje jego sprzymierzeńcem w walce ze złem, śmiercią i potępieniem.

Zdjęcia do THE BASTARD powstają właśnie w Danii, Niemczech i Czechach.
Premiera planowana jest na jesień 2023 roku.

Fot/ BestFilm

_______________________