Zrozpaczona branża hotelarska i gastronomiczna woła o ratunek
286 dni bez pracy, pomocy, nadziei. Polsko chcemy żyć! Takie hasło widniało pod powieszonymi manekinami symbolizującymi branże hotelarską i gastronomiczną w Szczyrku. W niedzielę dołączyli również taksówkarze aby zaprotestować przeciw wprowadzanym obostrzeniom. Szczyrk przez lata był jednym z najpopularniejszych zimowych kurortów w Polsce. Z powodu pandemii koronawirusa przedsiębiorcy liczą ogromne straty a obostrzenia spowodowały zamknięcie branży turystycznej i ogromne problemy finansowe.